Nie powiodła się próba rozpakowania plików z archiwum ciągłego wieloczęściowego RAR ponieważ jeden wolumen z archiwum był uszkodzony (błąd dyskietki). Pomocy!

Przede wszystkim należy używać danych naprawczych podczas przechowywania archiwów na niepewnych nośnikach jak dyskietki. Nie zaleca się w takich sytuacjach tworzenia archiwów ciągłych. Należy używać trybu zwykłego.

Jeśli wolumin archiwum ciągłego jest uszkodzony należy spróbować naprawić uszkodzony wolumin. To pomoże jeśli używano opcji RAR „Dodaj dane naprawcze” podczas tworzenia archiwum. Można sprawdzić obecność pliku naprawczego w archiwum za pomocą polecenia „Pokaż informacje”. Należy zmienić nazwę woluminu danych naprawczych fixed.nazwa_archiwum.rar (jeśli dane naprawcze nie były używane, WinRAR tworzy jedynie rebuilt.nazwa_archiwum.rar) na nazwę aktualnego woluminu i spróbować rozpakować ponownie archiwum, rozpoczynając od pierwszego woluminu.

1 komentarz do “Nie powiodła się próba rozpakowania plików z archiwum ciągłego wieloczęściowego RAR ponieważ jeden wolumen z archiwum był uszkodzony (błąd dyskietki). Pomocy!”

  1. Witam
    Mam problem kiedy chce wypakować plik wyskakuje mi taki bład na 99% czy można to jakoś naprawić prosze o pomoc .

Dodaj komentarz