Finalna wersja WinRAR 3.50 już dostępna

Wersja 3.50 to kolejny krok naprzód w tworzeniu najbardziej kompletnego programu do archiwizacji na rynku.

WinRAR, popularne narzędzie do kompresji, jest obecny na rynku od ponad dekady. Wraz z wypuszczeniem na rynek wersji 3.50, rarlab.com podjął decyzję o odświeżeniu wizualnej strony programu. Poprzez instalowanie motywów interfejsu, użytkownicy mogą nadać programowi kompletnie nowy wygląd. Są to pliki w postaci archiwów RAR, dzięki czemu użytkownicy mogą otworzyć je bezpośrednio w programie WinRAR i zainstalować. Zainstalowanymi motywami można zarządzać wybierając w menu programu „Opcje/Motywy”.

Oczywiście zmiany wizualne to nie jedyne ulepszenia w programie. Dodano wiele nowych elementów, jak np. możliwość integracji powłoki w Windows x64 – ukłon w stronę użytkowników Windows x64, czekających na obsługę menu kontekstowego. Teraz użytkownicy Windows x64 mogą w pełni korzystać z wygody, jaką oferują rozszerzenia obecne w menu pod prawym przyciskiem myszy.

Innym znaczącym udogodnieniem dla twórców stron internetowych, ale także dla prywatnych użytkowników, są nowe opcje personalizacji archiwów SFX. Jedną z nich jest możliwość zastępowania domyślnego logo SFX za pomocą dowolnego pliku mapy bitowej. Umożliwia to określanie przez użytkownika ikon SFX o wielkości przekraczającej wymiary 32×32 oraz o dowolnej głębi koloru.

Poprzez wypuszczenie na rynek WinRAR 3.50 rarlab.com odniósł sukces również w ulepszeniu zabezpieczeń programu. Jako dodatek do obecnych wcześniej zabezpieczeń WinRAR oferuje jeszcze lepszą ochronę danych. Przykładowo maska WinRAR nie zezwala na uruchamianie plików posiadających 5 lub więcej ciągłych przerw w nazwie. Wirusy często dodają przerwy w nazwie, aby zmylić użytkowników i ukryć faktyczne rozszerzenie pliku. Maska WinRAR usuwa te ciągłe przerwy.

WinRAR ponadto obsługuje również dekompresję archiwów ZIP utworzonych w formacie ZIP64.
Powyższe cechy to tylko niektóre spośród ponad 20 cech, które zostały dodane lub ulepszone. Więcej informacji na temat wszystkich ulepszeń można znaleźć na stronie https://www.winrar.pl/aktualnosci/.

Podobnie jak wcześniej aktualizacja do wersji 3.50 jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników, a sama operacja jest szybka i prosta. Wystarczy jedynie pobrać i zainstalować najnowszą wersję WinRAR i kontynuować korzystanie z najlepszego narzędzia kompresji na rynku. Nie ma konieczności skomplikowanej deinstalacji poprzedniej wersji programu.

Dodaj komentarz