WinRAR 3.90 beta 1 już dostępna!

Nowości w wersji 3.90 (beta 1) to:
Nowa wersja archiwizatora WinRAR przygotowuje program do użytkowania w systemie Windows x64. Wszystkim użytkownikom systemu Windows w wersji 64-bitowej zaleca się korzystanie z odpowiednie wersji WinRAR, co zapewni lepsze możliwości pracy i lepszą integrację z systemem niż wersja 32-bitowa.
Idąc za najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi, WinRAR dla Windows Vista został ulepszony i przystosowany do pracy z systemami czterordzeniowymi i mocniejszymi, aby przyspieszyć znacząco czas kompresji.

Ponadto poprawiona została użyteczność interfejsu graficznego, dodano również nowe komendy do trybu wiersza poleceń. Przykładowo atrybut -ai wymusza na RAR ignorowanie atrybutów plików przechowywanych w archiwum podczas wypakowywania, dzięki czemu wypakowane pliki będą miały atrybuty domyślnie przypisane przez system operacyjny do nowo utworzonych plików. Ponadto nowy atrybut wiersza poleceń -r- wyłącza całkowicie rekursję, dzięki czemu polecenie ‘RAR a -r- arc dirname’ doda wyłącznie pusty folder dirname i zignoruje jego zawartość.

Inne cechy nowej wersji 3.90 (beta 1) to:

  • Opcja „Usuń zdublowane foldery ze ścieżki” w zakładce „Ustawienia/Kompresja” została zastąpiona bardziej uniwersalną opcją „Usuń zbędne foldery ze ścieżki”.
  • Zmiany w zakładce „Ścieżka i opcje wypakowania” takie jak: przycisk “Nowy folder”, który tworzy nowy subfolder w liście drzewa folderów; przycisk F2, który zmienia nazwę wybranego folderu, F5 aktualizuje zawartość drzewa folderów czy przycisk „Delete”, który służy do usuwania wybranego folderu.
  • Użytkownik może włączyć opcję „Pokaż sekundy” w zakładce „Ustawienia/Lista plików”, jeśli chce zobaczyć sekundy w datach plików na liście plików w powłoce WinRAR.
  • Grupa opcji „Gdzie szukać archiwów SFX” w zakładce “Ustawienia/Integracja/Ikony w menu kontekstowym” pozwala użytkownikowi kontrolować przetwarzanie archiwów SFX w menu kontekstowym.
  • Jeśli użytkownik chce posortować pliki po nazwie na liście plików w powłoce WinRAR, program użyje nowego logicznego sortowania plików, podobnego do tego, jaki stosuje Eksplorator Windows, opartego o cyfry w nazwach plików i ich wartość numeryczną.
  • Kombinacja klawiszy Ctrl+W może być używana do zamykania okna głównego WinRAR, podobnie jak okien podglądu. Skrót w podglądzie „Wyświetl jako tekst Windows” zmienił się, obecnie nie prowadzi do niego kombinacja klawiszy Ctrl+W, ale Ctrl+I.

W nowej wersji naprawiono również poniższe błędy:

  • Menu kontekstowe WinRAR nie działało prawidłowo pod Windows 7 beta jeśli ikony w menu kontekstowym były włączone a użytkownik kliknął ikonę pliku wewnątrz katalogu Biblioteki Windows 7.
  • Wcześniejsze wersje programu WinRAR nie były w stanie zmienić nazwy plików, jeśli te miały w nazwie 5 i więcej ciągłych spacji. Powłoka WinRAR nie wyświetlała tych nazw z przyczyn bezpieczeństwa, ponieważ mogły one ukrywać prawdziwe rozszerzenie pliku. To zabezpieczenie uniemożliwiało jednak prawidłowe działanie polecenia.

To tylko kilka z nowości i zmian, jakie pojawiły się w nowej wersji WinRAR. Więcej informacji na temat wszystkich 14 ulepszeń można znaleźć tutaj: www.winrar.pl/winrar/aktualizacje

Oczywiście, jak zawsze, aktualizacja do wersji 3.90 jest całkowicie BEZPŁATNA dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Aktualizacja jest szybka i prosta; należy jedynie pobrać i zainstalować najnowszą wersję programu, a następnie korzystać z możliwości, jakie daje najlepsze narzędzie do kompresji na rynku. Nie jest konieczna żadna skomplikowana deinstalacja poprzedniej wersji programu.

Dodaj komentarz