WinRAR 3.90 beta 1 już dostępna!

Nowości w wersji 3.90 (beta 1) to:
Nowa wersja archiwizatora WinRAR przygotowuje program do użytkowania w systemie Windows x64. Wszystkim użytkownikom systemu Windows w wersji 64-bitowej zaleca się korzystanie z odpowiednie wersji WinRAR, co zapewni lepsze możliwości pracy i lepszą integrację z systemem niż wersja 32-bitowa.
Idąc za najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi, WinRAR dla Windows Vista został ulepszony i przystosowany do pracy z systemami czterordzeniowymi i mocniejszymi, aby przyspieszyć znacząco czas kompresji.

Ponadto poprawiona została użyteczność interfejsu graficznego, dodano również nowe komendy do trybu wiersza poleceń. Przykładowo atrybut -ai wymusza na RAR ignorowanie atrybutów plików przechowywanych w archiwum podczas wypakowywania, dzięki czemu wypakowane pliki będą miały atrybuty domyślnie przypisane przez system operacyjny do nowo utworzonych plików. Ponadto nowy atrybut wiersza poleceń -r- wyłącza całkowicie rekursję, dzięki czemu polecenie ‘RAR a -r- arc dirname’ doda wyłącznie pusty folder dirname i zignoruje jego zawartość.

Inne cechy nowej wersji 3.90 (beta 1) to:

  • Opcja „Usuń zdublowane foldery ze ścieżki” w zakładce „Ustawienia/Kompresja” została zastąpiona bardziej uniwersalną opcją „Usuń zbędne foldery ze ścieżki”.
  • Zmiany w zakładce „Ścieżka i opcje wypakowania” takie jak: przycisk “Nowy folder”, który tworzy nowy subfolder w liście drzewa folderów; przycisk F2, który zmienia nazwę wybranego folderu, F5 aktualizuje zawartość drzewa folderów czy przycisk „Delete”, który służy do usuwania wybranego folderu.
  • Użytkownik może włączyć opcję „Pokaż sekundy” w zakładce „Ustawienia/Lista plików”, jeśli chce zobaczyć sekundy w datach plików na liście plików w powłoce WinRAR.
  • Grupa opcji „Gdzie szukać archiwów SFX” w zakładce “Ustawienia/Integracja/Ikony w menu kontekstowym” pozwala użytkownikowi kontrolować przetwarzanie archiwów SFX w menu kontekstowym.
  • Jeśli użytkownik chce posortować pliki po nazwie na liście plików w powłoce WinRAR, program użyje nowego logicznego sortowania plików, podobnego do tego, jaki stosuje Eksplorator Windows, opartego o cyfry w nazwach plików i ich wartość numeryczną.
  • Kombinacja klawiszy Ctrl+W może być używana do zamykania okna głównego WinRAR, podobnie jak okien podglądu. Skrót w podglądzie „Wyświetl jako tekst Windows” zmienił się, obecnie nie prowadzi do niego kombinacja klawiszy Ctrl+W, ale Ctrl+I.

W nowej wersji naprawiono również poniższe błędy:

  • Menu kontekstowe WinRAR nie działało prawidłowo pod Windows 7 beta jeśli ikony w menu kontekstowym były włączone a użytkownik kliknął ikonę pliku wewnątrz katalogu Biblioteki Windows 7.
  • Wcześniejsze wersje programu WinRAR nie były w stanie zmienić nazwy plików, jeśli te miały w nazwie 5 i więcej ciągłych spacji. Powłoka WinRAR nie wyświetlała tych nazw z przyczyn bezpieczeństwa, ponieważ mogły one ukrywać prawdziwe rozszerzenie pliku. To zabezpieczenie uniemożliwiało jednak prawidłowe działanie polecenia.

To tylko kilka z nowości i zmian, jakie pojawiły się w nowej wersji WinRAR. Więcej informacji na temat wszystkich 14 ulepszeń można znaleźć tutaj: www.winrar.pl/winrar/aktualizacje

Oczywiście, jak zawsze, aktualizacja do wersji 3.90 jest całkowicie BEZPŁATNA dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Aktualizacja jest szybka i prosta; należy jedynie pobrać i zainstalować najnowszą wersję programu, a następnie korzystać z możliwości, jakie daje najlepsze narzędzie do kompresji na rynku. Nie jest konieczna żadna skomplikowana deinstalacja poprzedniej wersji programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*